Desatero pro rodiče dětí předškolního věku — přehled základních dovedností

Zajímáte se o to, co by měly děti zvládat před vstupem do základní školy?

Může se vám jistě hodit tento doporučený materiál popisující základní požadavky pro děti předškolního věku vytvořený Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Doporučující materiál Desatero pro rodiče dětí předškolního věku (dále Desatero pro rodiče) je určen rodičům dětí, kteří se zajímají o vzdělávání svého dítěte a vítají přehled základních dovedností, které má dítě mít před vstupem do základní školy.

Materiál Desatero pro rodiče vytvořila pracovní skupina, z řad odborníků na předškolní vzdělávání a pedagogů z praxe, která vytvářela materiál pro pedagogy mateřských škol s názvem Konkretizované očekávané výstupy. Obsah Desatera pro rodiče byl v rámci diskuse na metodickém portálu www.rvp.cz velmi podpořen nejen pedagogy MŠ, ale i rodiči předškolních dětí.

Stáhněte si přehled základních dovedností

» Stáhnout přehled [dokument pdf]

Zdroj MŠMT: