Plavání

PLAVÁNÍ   MŠ Tyršova, MŠ Milokošť, MŠ Zarazice

Od čtvrtka 4.10.2018 budou jezdit předškoláci plavat do Uherského Hradiště do Plavecké školy.

Děti půjdou na svačinku 7.40 hod . Po svačince se obléknou a pojedou autobusem 8.00 hod ze Zarazic 8.05 hod z Tyršovy a 8.10 hod z Milokoště

Věci na plavání chystejte společně s dítětem.

• plavky
  • ručník – podepsaný
  • koupací čepice není povinná – jen holčičky s dlouhými vlasy
  • sáček na mokré plavky
  • lehkou svačinku a pití

Nedávejte dětem v den plavání žádné řetízky ani cenné věci.

plavání – 15 lekcí

Výuka plavání dětí mateřských škol je spolu s kroužky plavání pro děti jeden z prvních základních stavebních kamenů k plaveckým dovednostem. Snahou Plavecké školy v Uherském Hradišti je dát možnost navštěvovat předplaveckou výuku co možná největšímu počtu dětí mateřských škol.

img_1493.jpg

Výuka dětí MŠ kopíruje délku trvání školního pololetí s tím, že vždy začínám o 3 týdny později než výuka ZŠ.

Jaké jsou základní cíle předplavecké výuky dětí MŠ :

• vštěpovat dětem základní hygienické návyky
  • seznamovat děti s vodou a přivykat je na pravidelný pobyt ve vodě
  • učit je nebát se vody
  • naučit co možná největší počet dětí základním plaveckým dovednostem, které jsou potřebné pro pokračování v plavecké výuce: orientace ve vodě a pod hladinou, splývání v obou polohách (na zádech i na břiše), dýchání do vody, potápění hlavy, skoky a pády do vody
  • postupně a nenásilně děti seznámit s kraulovým, znakovým a prsovým pohybem nohou, přitom přihlédnout k věkovým zvláštnostem, pohybovým schopnosterm a dovednostem dětí zmíněného věku

Některé děti už v předškolním věku zvládnou kromě jednotlivých pohybů také plaveckou souhru a jsou na nejlepší cestě stát se postupně plavci.

img_1679.jpg

Na předplaveckou výuku dětí MŠ navazuje předplavecká výuka žáků 1.tříd ZŠ,