Vodní hry malých kapříků

14. 1. 2016

Na 14. ročníku plaveckých závodů se přihlásilo 15 mateřských škol z okolí Uherského Hradiště. Každou mateřskou školu reprezentovalo pětičlenné smíšené družstvo malých závodníků.

Naši MŠ Tyršova reprezentovaly děti:
Thea Varsamisová, Barbora Stanislavová, Barbora Chmelíčková, Sofie Ella Ivanová a Denis Mišurec.

Změřily své síly v pěti soutěžních disciplínách – splývání na břiše, proplouvání oken, lovení puků, podplavání desky a přebíhání mostu. K výborným výkonům malých sportovců určitě přispěla i skvělá atmosféra a velká podpora rodičů závodníků, za což jim patří velké díky; a samozřejmě i povzbuzování doprovázejících paní učitelek.

Čekání na výsledky dětem zkrátila individuální soutěž, která spočívala v překonání bazénu na rychlost s pomůckou. Sportovní výkony všech závodníků byly odměněny nejen velkým potleskem diváků, ale také sladkou odměnou v podobě perníkové medaile s kapříkem, který je neodmyslitelným symbolem Vodních her malých kapříků.

V jednotlivcích se na stupně vítězů postavila na 3. místo Barunka Stanislavová ze třídy C.
V celkových výsledcích mateřských škol byla naše MŠ Tyršova na 1. místě a odvezla si putovní pohár Plavecké školy Uherské Hradiště.
2. a 3. místo patřilo MŠ Uherské Hradiště a MŠ Uherský Ostroh.

Závodníkům gratulujeme!!

Fotky: