Čistíme si zoubky …

Naše mateřské školy dostaly nabídku z projektu Dental Prevention, jehož hlavním cílem je naučit děti ve školkách a školách správně pečovat o svůj chrup.
Na MŠ Tyršova se budou děti učit čistit zoubky již  3.1.2018 .
Prosíme rodiče přineste dětem v tento den kartáček na zuby ,který používají doma. Děkujeme
Partnery projektu jsou Spolek studentů stomatologie ČR a organizace zabývající se profesionální dentální hygienou Dental Prevention.
Lektoři (většinou dva studenti lékařské fakulty Univerzity Karlovy), kteří jsou speciálně vyškoleni, vysvětlují formou pohádky O zoubkovi popletovi vznik zubního kazu a motivují tak děti k jejich čištění. Klíčovou pasáží celé výuky je individuální mechanický nácvik správného čištění zoubků, a proto prosíme  rodiče, aby v den výuky přibalili svým dětem zubní kartáčky. Školí se vždy po třídách, s rozdělením dětí na menší skupinky mezi lektory, ke zvýšení efektivity.
Jedno školení trvá přibližně 40 minut a je zcela BEZPLATNÉ.