Večer plný světýlek

3. 11. 2016

Ve čtvrtek 3. listopadu se velká zahrada naší MŠ rozsvítila množstvím lampiónů, světýlek i dýňových strašidýlek. Sešli jsme se společně, abychom se rozloučili s podzimním obdobím hojnosti a připravili se na zimu. Stejně jako skřítek Kaštalínek, o kterém si všichni poslechli krátký příběh a potom jsme jej společně uložili k zimnímu spánku. Děti si pak při plnění jednoduchých úkolů vyzkoušely, jestli dokáží poznat přírodniny po hmatu, poskládat obrázek z kaštanů, rozeznat zvířátka jen podle jejich stínu, navléct spadané lístky na větvičku, zapamatovat si obrázky nebo poslepu nakreslit sluníčko. Radost z překonané stezky odvahy dětem bohužel zkazil fakt, že očekávanou odměnu v podobě lízátkového ducha některé z nich nedostaly. A kam že se strašidelné mlsání ztratilo? Smlsli si na něm školáci, kteří do naší školky chodili dříve a které vždy s radostí na našich společných akcích vítáme. Místo jednoho lízátka si jich pro sebe vzaly hned několik a tím připravili svoje mladší kamarády o zaslouženou odměnu.

Ti, kteří i přes chladný večer vydrželi až do konce již tradičně skousli  „svítící žížalu“ a v lampiónovém průvodu se prošli kolem školky. Na závěr ještě nesmělo chybět společné foto a pak už všichni rychle spěchali domů do tepla.

» Fotky z akce zde

Večer plný světýlek