Čertí rej

5. 12. 2016

5. prosinec je datum, na které se některé děti těší a jiné z něj zase mají obavy. V tento den totiž do ulic vychází trojice Mikuláš, Anděl a Čert, kteří hodným nadělují dobroty, někdy i drobné dárky a těm zlobivým rozdávají uhlí. V horším případě také slibují cestu v pytli rovnou do pekla. Proto, aby se naše děti nebály, udělali jsme si takové malé peklíčko přímo v naší školce. Už od rána se ze všech stran ozývalo blekotání a čertíky se to jen hemžilo. Po svačince jsme pak vyrazili rovnou do „Pekla“. Tam děti čekala čertí rozcvička, krásná a poučná pohádka Čert a Káča a taky spoustu říkanek, zpívání a tančení. Zvoneček nás pak upozornil, že se blíží nebeská návštěva – Mikuláš s Andílkem. Ve své knize měl Mikuláš napsáno, co se dětem daří a v čem se musí ještě polepšit. Všichni malí čertíci mu pak slíbili, že si budou pečlivě uklízet hračky, všechno sní a hlavně, že budou moc hodní. Potom už následovala očekávaná nadílka. A tentokrát se to obešlo bez uhlí. Nakonec se ještě děti vyfotily na trůnu samotného krále pekel – Lucifera.

A jak to u nás v „Pekle“ vypadalo? Jak dopadla hubatá Káča a vykutálený čert? Jaké jsou teď v pekle módní trendy? To si můžete prohlédnout na fotografiích.

Čertí rej