Canisterapie

Ve středu 14.února k nám do školky dorazila speciální návštěva. Paní Martina Junaštíková se svou fenkou Tessie, která je speciálně vycvičená pro canisterapii. Děti se nejdříve dozvěděly, jak takový pejsek vypadá a jak se máme správně chovat, když nějakého potkáme. Vyzkoušely jsme si obrannou pozici, kdyby se stalo, že by na nás chtěl nějaký pes zaútočit. A pak už přišla na řadu ukázka výcviku. Tessie krásně zvládla základní pokyny, jako sedni, lehni, zůstaň a také nám ukázala, jak zvládne odolávat mlsnému pokušení v podobě jejích oblíbených piškotů. Na závěr si děti vyzkoušeli přímo canisterapii, kde si různé části svého těla pokládaly na Tessi a nechávaly se prohřívat. Nejvíce se jim ale líbilo, když pod Tess podlézaly jako pod mostem a když jim z jejich zad sbírala piškotky.