Výlet – DinoPark a ZOO Park Vyškov

18. 5. 2015

Po příjezdu jsme nastoupili do DinoPark vláčku a ten nás odvezl do DinoParku. Zde děti viděly na 40 statických i pohyblivých druhohorních zvířat v dekoracích připomínající jejich přirozené prostředí. Děti zaujala i rostlina v kleci, o které se dozvěděly, že je to živá druhohorní rostlina Volemia nobilis, kterou okusovali již dinosauři. 3D kino s pohyblivou podlahou bylo velkým prožitkem.

Vláček nás odvezl zpět k ZOO Parku, kde děti poobědvaly a vydaly se na prohlídku ZOO.

ZOO je zaměřena na chov primitivních plemen a druhů domácích zvířat z celého světa. Děti se ocitly v Africe, Asii, Jižní Americe – ve výbězích pozorovaly malé kopytníky, velbloudy, lamy, pštrosy, slepice, králíky, kočky, lemury kata a mnoho dalších. Nejlepší částí ZOO se stal „dvoreček naší babičky“, kde děti chodily mezi zvířaty v těsné blízkosti.

V Hanáckém statku si děti prohlédly, jak se dříve žilo, jak byly vybaveny pokoje, jak vypadala pračka, mandl, oblečení, jaké zemědělské stroje lidé používali a mnoho dalších.

A co říci na závěr? Budu citovat výrok jednoho chlapce: „Mají to tu pěkně udělané“. Proto neváhejte a kdo jste ve Vyškově ještě nebyl, zajeďte se podívat. Opravdu je na co.

Zajímavosti o Dinosaurech aneb věděli jste, že:

• Nejdelší drápy má Therizinosaurus, měl je až 1 metr dlouhé.
  • Nejkratší jméno dinosaura je Mei.
  • Nejdelší jméno dinosaura je Micropachycephalosaurus.
  • Tyrannosaurus měl 13× lepší zrak než člověk.
  • Nejpočetnější stádo dinosaurů mohlo mít až několik tisíc jedinců.
  • Největším opeřeným dinosaurem byl Gigantoraptor.
  • Nejdelší lebku měl rohatý Pentaceratops.
  • Největší ptakoještěr byl Quetzalcoatlus s rozpětím křídel 18 m a vážil však kolem 100 kg.
  • Nejpodivnější dinosaurus byl Microraptor gui, který měl čtyři křídla.
  • Předchůdce Tyrannosaura měřil jen 3 metry a na hlavě měl zvláštní hřeben, byl pojmenován Guanlong.
  • Největším masožravcem byl Spinosaurus, měřil více než 18 m.
  • Největším býložravcem byl téměř neznámý Amphicoelias, který mohl dosahovat délky i přes 50 m.
Výlet – DinoPark a ZOO Park Vyškov