Vánoční dílnička s besídkou

12.12.2017

Letos jsme pro rodiče připravili historicky první vánoční dílničku v MŠ Milokošť. Aby rodiče nebyli ochuzeni o besídku, děti si připravily krátký program na uvítanou. Zahrály pohádku „Vánoce v perníkové chaloupce“ a zazpívaly několik nových písniček, kterými se od sv.Martina přenesly až k Vánocům.

Rodiče si se svými dětmi vyrobili svíčku a včelího plátu, kterou ozdobili mašličkou z lýka a badyánem nebo kouskem skořice. Voňavou svíčku i dárečkem, který pro ně děti vyrobily v keramice si odnesli domů.

Voskové pláty nám věnoval pan Jan Úprka z Rohatce a p. uč.Malíková, kterým děkujeme.

Ani rodiče nás nezklamali a dětem přinesli malé pohoštění, vlastně vzorky vánočního cukroví, které u nich doma pečou a které mají nejraději.

Myslíme, že se vánoční posezení a malé tvoření podařilo a navodilo příjemnou předvánoční náladu.

Vánoční dílnička s besídkou