Mateřská škola Veselí nad Moravou, příspěvková organizace

Kašpárek v pekle — divadélko Kašpárkův svět

30. 9. 2015

Po čase k nám opět zavítalo divadlo Kašpárkův svět, tentokráte s pohádkou Kašpárek v pekle.

Pohádka o tom, co se stane, když se princezna nechce vdát jen tak za někoho a panu králi dojde trpělivost a pošle ji ke všem čertům. Jenže potom je z toho nešťastný a tak s radostí přijme Kašpárkovu pomoc při záchraně princezny. Ale nebyl by to Kašpárek, aby si na pomoc nevzal s sebou i Honzu a pak společně šli princezničku zachránit.


Zájezdová loutková scéna „Kašpárkův svět“ vychází ve své tvorbě z dlouhodobé zkušenosti s dětským divákem. Po několikaletém působení na amatérské scéně Loutkového divadla v Opavě došlo k přesunu na profesionální dráhu, kde již od roku 1993 rozdáváme radost a potěšení dětem po celé naší vlasti i v zahraničí.

Pohádky vychází z vlastní dílny Ivana a Vlaďky Antošových, kdy tito čerpají své náměty z tvorby lidových loutkářů. Loutky, výpravy a hudba jsou tvořeny autorsky, ale také s pomocí výtvarníka a loutkáře Františka Pešána. Na repertoáru divadla se tak objevují pohádky, kterými dětského diváka vždy provází čiperný a veselý Kašpárek. Pohádky sledují jeden cíl: pobavit a zaujmout malého diváka, občas i poučit a strhnout ke spolupráci a hlavně pak zanechat v něm krásný a neopakovatelný pocit přímého kontaktu s loutkami a divákem.

Pohádky již došly i svého ocenění při přehlídkách profesionálních divadel na Miniteatro Havířov, kde získaly cenu agentury DILIA Praha za autorský scénář pohádky „Kašpárek a čaroděj“ v roce 1998 a „Když se čerti ženili aneb Kašpárkovy žerty s čerty“ v roce 1999. V roce 2003 pak byla pohádka „O princezně Rozmařilce“ oceněna zvláštní cenou ředitele Miniteatra.

Zdroj:
» http://www.kasparkuvsvet.wz.cz

» Fotky z představení ve školce

Kašpárek v pekle — divadélko Kašpárkův svět
Copyright © Mateřská škola Veselí nad Moravou, příspěvková organizace 2019