Jaro je tu!

20.3 - 24.3.2017

Jaro, jaro, jaro je tu…….. se zpívá ve známé písničce. I děti pozorují, že přichází jaro. Z vycházky ke Svodnici jsme si přinesly „kočičky“, které někdo ostříhal a nechal ležet na zemi. Nápad na výtvarnou činnost tak na sebe nenechal čekat. Mladší děti lepily chomáčky vaty na namalovanou větvičku, starší děti větvičku namalovaly, otiskly prst a dokreslily „kočičkám“ detaily.

Při výrobě narcisek procvičily přesnost stříhání po čáře. Trávu – pozadí vykouzlily malováním kuličkami. Na střed narcis jsme použili cukrářské košíčky a hned je na světě 3D obrázek.

Čápi se sice ještě nevrátili z teplých krajin, ale děti se již naučily písničku „Na jaře, na jaře, čáp jede v kočáře“. Při skládání papíru procvičily nejen motoriku ruky, ale i přesnost skládání a čistotu při lepení.

Na všechny fotky se můžete podívat do fotogalerie – výtvarné činnosti.

Jaro je tu!