Hasiči četli dětem pohádky

13. 10. 2016

Nebyly to pohádky ledajaké, nýbrž z nově vydané knížky Hasičské pohádky. Akce se konala na 137 hasičských stanicích po celé České republice.

Děti se těšily od rána. Starší děti malovaly obrázek temperovými barvami, mladší děti nakreslily pastelkami hasičské auto.  Po přečtení pohádek děti dostaly malou sladkou odměnu za to, jak krásně poslouchaly. Hasič si na památku odnesl obrázky dětí, které mu je osobně předaly.

Autory pohádek jsou sami hasiči ze všech oblastí činností Hasičského záchranného sboru ČR. „V první ryze hasičské knížce pod názvem Hasičské pohádky je 14 klasických pohádek. V nich děti potkají draky, čerty, skřítky, statečné kohouty i kapry záchranáře. Společně s vypravěčem mohou děti držet palce kominíku Jankovi, aby stihl včas vymést všechny pekelné komíny, nebo přemýšlet, která kapička vody je ta nejdůležitější,“ přiblížila knihu republiková mluvčí hasičů Nicole Zaoralová.

Zdroj:

Hasiči četli dětem pohádky