Divadlo Šikulka

24.2.2017

V pátek 24.5.2017  k nám přijelo maňáskové divadlo a děti mohly vidět tři pohádky.

První se jmenovala „Loupežník a pyšná princezna“. Princezna Zlatuška měla oči jen pro krásné a drahé dary. Převlečeného prince za chudého pocestného odmítla. Ten ji však zachránil ze spárů loupežníka.

Druhá pohádka se jmenovala „Adélka a zoubečky“. Holčičku Adélku bolí bříško i zoubky.  Pomohla kočička, která ji naučila starat se nejen o zoubky, ale i o svoje zdraví.

Poslední pohádka se jmenovala „Kouzelná bylinka, aneb jak se Honzík uzdravil“. Sourozenci Anička a Honzík přijedou k babičce na prázdniny. Honzík se chválí samými jedničkami na vysvědčení, ale nerad pomáhá. Anička se neučí na samé jedničky, ale je to babiččina velká pomocnice. Svého bratříčka uzdravila z nachlazení pomocí kouzelných bylinek, které sama vypěstovala.

Z těchto výchovných pohádek se děti dozvěděly, že pýcha je špatná vlastnost, proč musíme dbát o naše zdraví, a že neposlušnost se nevyplácí.

Divadlo Šikulka