7. slet čarodějnic, čarodějů, ježibab a ježidědků

29. 4. 2016

Po chladném počasí, které panovalo celý týden, se vyčasilo a 7. slet se vydařil. Děti, malé i velké čarodějnice, se po přivítání vyfotily u našeho kopce se zlou ježibabou, která čekala na spálení. Než k tomu došlo, dohlížela na děti při plnění různých úkolů. Děti poznávaly čichem různé druhy koření; hledaly předměty, které nepatří do řady; hledaly cestu v labyrintu; pokusily se zavázat tkaničku; poznávaly zvířata, která žijí s čarodějnicí; určovaly hlásku na začátku, konci slova; přenášely míček na lžičce; zdolávaly šplhací síť, aby mohly na samém vrcholku zazvonit na zvoneček; hledaly stejné stíny čarodějnic; přiřazovaly dva stejné klobouky; kreslily čarodějnici a létaly na koštěti. Mezitím nám tatínkové zapálili oheň, na kterém jsme po společném zaříkadle spálili zlou čarodějnici. Dostalo se i na opékání špekáčků, na které se děti také těšily.

Zbývá jen dodat, že děkujeme všem malým i dospělým čarodějnicím za účast na 7. sletu.

» 7. slet, 1. část
» 7. slet, 2. část