Představujeme se

Mateřská škola Milokošť

Naše MŠ je v provozu od 2.1. 2017, kdy jsme se přestěhovali ze stávající MŠ Náměstí 24.dubna do nově zrekonstruované budovy bývalé ZŠ v Milokošti .

V prvním patře vznikla světlá prostorná třída, volně propojená s lehárnou, která po odklizení lehátek slouží jako tělocvična a herna. Děti ji mají možnost využívat k pohybovým aktivitám, hrám v hracích koutech, či na koberci.  Místnosti jsou vybaveny moderním nábytkem, odpovídajícím potřebám dětí. Nechybí také umývárna, šatna pro děti, přípravna jídla, keramická dílna a sklad pomůcek. Kapacita je 28 dětí.

V letošním roce navštěvuje školku 28 dětí od 3 – 6 let.                                                               Zahrada je ve stadiu budování, zatím mohou děti využívat koloběžky, tříkolky, odrážedla, houpadla a průlezky, které lákají ke hrám na čerstvém vzduchu. Hračky mohou děti ukládat do dřevěného zahradního domku. K volnému pohybu bude sloužit zatravněná plocha v zadní části zahrady.